-

Fronty meblowe

Współpracujemy z renomowanymi na polskim rynku producentami frontów meblowych. Są najbardziej widocznymelementem szafek oraz decydują o stylu i charakterze mebli. W zależności od rodzaju frontów i upodobań użytkowników pomieszczenia wyglądają nowocześnie lub tradycyjnie.

Do wnętrz nowoczesnych, urządzonych minimalistycznie polecamy fronty meblowe wykonane z płyty Mdf lakierowanej z dodatkami szkła, stali lub aluminium, albo fornirowane o wyrazistym rysunku słojów.

Do mebli tradycyjnych wybieramy najczęściej fronty z płyty laminowanej, Mdf-u foliowanego lub wykonane z rodzimych, albo egzotycznych gatunków drewna. W każdej grupie frontów jest do dyspozycji obszerna paleta kolorów i wzorów, która zadowoli najbardziej wyszukane gusta.

  1. Fronty Mdf lakierowany - fronty lakierowane są odporne na wilgoć i temperaturę, występują w macie i połysku, ze względu na swoje właściwości chętnie wykorzystywane są w łazienkach, jednakże ich jednolite, wyraziste barwy świetnie współgrają z nowoczesnym wzornictwem.

  1. Fronty fornirowane naturalne i modyfikowane - uzyskiwane są poprzez uszlachetnianie powierzchni płyt mdf płatami okleiny naturalnej otrzymywanej z rodzimych lub egzotycznych gatunków drewna. Elementy fornirowane pokrywane są lakierami lub dodatkowo barwione bejcami nitro. Ze względu na proste formy oraz niepowtarzalną kolorystykęfronty fornirowane, jako materiał naturalny znalazły w nowoczesnym wzornictwie szerokie zastosowanie.

Wzornik

  1. Fronty laminowane — wykonane są z płyty wiórowej, która pokryta jest laminatem dekoracyjnym, obrzeża wykończone okleiną PCV. Charakteryzują sięwysoką odpornością na wilgoć, zarysowania, odbarwienia, działanie temperatury. Dzięki swoim właściwościom są podstawowym materiałem wykorzystywanym w przemyśle meblarskim. Występują w szerokiej gamie dekorów i struktur powierzchni.

Fronty meblowe laminowane - Kronopol

Fronty meblowe laminowane - kolekcja TREND - Pfleiderer

Fronty meblowe laminowane - kolekcja STANDARD - Pfleiderer

  1. Fronty foliowane — to płyta mdf pokryta folią pcv, która występuje w kolorach jednolitych lub jako imitacja drewna o różnych wybarwieniach. Produkowane są w różnych stylach np. płaskie o gładkiej powierzchni z frezowanymi uchwytami lub z zaoblonymi obrzeżami, a także z dekoracyjnymi frezami.

Mdf foliowany - fronty proste - Wiech

Mdf foliowany - fronty gięte - Wiech

Mdf foliowany - listwy wieńczące - Wiech

  1. Fronty drewniane - wykorzystywane do stworzenia mebli tradycyjnych z klimatem, rustykalnych. Są ponadczasowe, naturalnie piękne, niepowtarzalność barw i usłojenie decydują o wyjątkowości mebli.

Fronty drewniane - kolekcja klasyczna Drewpol

  1. Fronty z aluminiowym obramowaniem — wykonane z profili aluminiowych wypełnionych dowolnie szybą, szkłem matowym, szkłem barwionym lub lustrem. Stosowane najczęściej w meblacho nowoczesnej linii, w zestawieniu np. z ciemnym wybarwieniem forniru dodają zabudowie meblowej lekkości i wyglądają bardzo efektownie.

  1. Witraże — fronty mogą mieć również formę witraży i są wspaniałą ozdobą mebli. Do ich wykonania używa się samoprzylepnej taśmy ołowianej i folii witrażowych, które służą do wyklejania fantazyjnych wzorów. Najczęściej są wykorzystywane w meblach stylowych. Odpowiednio dobrane witraże w połączeniu z drewnianym obramowaniem tworzą fronty meblowe, które są dopełnieniem wystroju zabudowy i tworzą właściwy klimat omieszczenia.