tresc
 
tresc
tresc
 


Fronty meblowe

    Współpracujemy z renomowanymi  na polskim rynku producentami frontów meblowych. Są najbardziej widocznym elementem szafek oraz decydują o stylu i charakterze mebli. W zależności od rodzaju frontów i upodobań użytkowników pomieszczenia wyglądają  nowocześnie lub tradycyjnie.

    Do wnętrz nowoczesnych, urządzonych minimalistycznie polecamy fronty meblowe wykonane z płyty Mdf lakierowanej z dodatkami szkła, stali lub aluminium, albo fornirowane o wyrazistym rysunku słojów.
    Do mebli tradycyjnych wybieramy najczęściej fronty z płyty laminowanej, Mdf-u foliowanego lub wykonane  z rodzimych, albo egzotycznych  gatunków drewna .
W każdej grupie frontów jest do dyspozycji obszerna paleta kolorów i wzorów, która zadowoli najbardziej wyszukane gusta.

1. Fronty Mdf lakierowany - fronty lakierowane są odporne na wilgoć i temperaturę, występują w macie i połysku, ze względu na swoje właściwości chętnie wykorzystywane są w łazienkach, jednakże ich jednolite, wyraziste barwy świetnie współgrają z nowoczesnym wzornictwem.

2. Fronty fornirowane naturalne i modyfikowane - uzyskiwane są poprzez uszlachetnianie powierzchni płyt mdf płatami okleiny naturalnej otrzymywanej z rodzimych lub egzotycznych gatunków drewna. Elementy fornirowane pokrywane są lakierami lub dodatkowo barwione bejcami nitro. Ze względu na proste formy oraz niepowtarzalną kolorystykę fronty fornirowane, jako materiał naturalny znalazły w nowoczesnym wzornictwie szerokie zastosowanie.  

- wzornik

3. Fronty laminowane - wykonane są z płyty wiórowej, która pokryta jest laminatem dekoracyjnym, obrzeża wykończone okleiną PCV. Charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć, zarysowania, odbarwienia, działanie temperatury. Dzięki swoim właściwościom są podstawowym materiałem wykorzystywanym w przemyśle meblarskim. Występują w szerokiej gamie dekorów i struktur powierzchni.

- fronty meblowe laminowane - Kronopol
- fronty meblowe laminowane - kolekcja TREND - Pfleiderer
- fronty meblowe laminowane - kolekcja STANDARD - Pfleiderer

4. Fronty foliowane - to płyta mdf pokryta folią pcv, która występuje w kolorach jednolitych lub jako imitacja drewna o różnych wybarwieniach. Produkowane są w różnych stylach np.  płaskie o gładkiej powierzchni z frezowanymi uchwytami lub z zaoblonymi obrzeżami, a także z dekoracyjnymi frezami.

- Mdf foliowany - fronty proste - Wiech
- Mdf foliowany - fronty gięte - Wiech
- Mdf foliowany - listwy wieńczące - Wiech

5. Fronty drewniane - wykorzystywane do stworzenia mebli tradycyjnych z klimatem, rustykalnych. Są ponadczasowe, naturalnie piękne, niepowtarzalność barw i usłojenie decydują o wyjątkowości mebli.

 - fronty drewniane  - kolekcja klasyczna - Drewpol

6. Fronty z aluminiowym obramowaniem - wykonane z profili aluminiowych wypełnionych dowolnie szybą, szkłem matowym, szkłem barwionym lub lustrem. Stosowane najczęściej w meblach o nowoczesnej linii, w zestawieniu np. z ciemnym  wybarwieniem forniru dodają zabudowie meblowej lekkości i wyglądają  bardzo efektownie.

7. Witraże - fronty  mogą mieć również formę witraży i są wspaniałą ozdobą mebli. Do ich wykonania używa się samoprzylepnej taśmy ołowianej i folii witrażowych, które służą do wyklejania fantazyjnych wzorów.  Najczęściej są wykorzystywane w meblach stylowych. Odpowiednio dobrane witraże w połączeniu z drewnianym obramowaniem tworzą fronty  meblowe, które są dopełnieniem wystroju zabudowy i  tworzą właściwy klimat pomieszczenia. 
© 2008 Anchem meble | Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt i wykonanie: Pro-web.pl